Ubezpieczenia

Ubezpieczenie przyczepki

Ubezpieczenie przyczepki jest obowiązkiem jej właściciela. Należy pamiętać, że musi ono być kontynuowane tak samo, jak jak w przypadku samochodu. Niezachowanie ciągłości wiąże się z określonymi konsekwencjami i karami. OC dla przyczepki jest znacznie niższe niż dla samochodu, natomiast kary są równie dotkliwe.

Od czego zależy wysokość składki OC dla przyczepki?

Firmy ubezpieczeniowe naliczają wysokość składki w oparciu o wiele czynników. Ważne są informacje dotyczące zarówno właściciela, jak i pojazdu. Tak, przyczepka, zgodnie z przepisami prawa traktowana jest jak pojazd, pomimo że nie ma swojego własnego napędu. Dla ubezpieczyciela duże znaczenie ma fakt czy ubezpieczamy pojazd nowy czy używany. Jeśli jest nowy, to potencjalnie stwarza mniejsze ryzyko. Podobnie wygląda sprawa z masą, im mniejsza tym ryzyko jest niższe.

W przypadku właściciela przyczepy ważnymi informacjami są te, które dotyczą doświadczenia w kierowaniu pojazdów, posiadanych zniżek. Chociaż w tym ostatnim przypadku, zniżek, nie każde towarzystwo będzie je honorowało.

Gdzie kupić ubezpieczenie dla przyczepki?

Ubezpieczenie dla przyczepki kupić można tak samo jak w przypadku samochodów czy jednośladów. Można udać się osobiście do siedziby firmy ubezpieczeniowej, skorzystać z usług agenta lub kupić polisę online, bądź zadzwonić na infolinię.

Należy pamiętać, że za brak OC niesie ze sobą określone konsekwencje. Z całą pewnością nie należy narażać się na ich pojawienie, ponieważ są znacznie wyższe niż koszt polisy.

 

Inne wpisy:

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/