Ubezpieczenia

Składka OC – pamiętaj, aby opłacić ją na czas

Dla wielu osób polisa OC to niemały wydatek. I choć w przeliczeniu na poszczególne miesiące kwota nie jest szalenie wysoka, to jednorazowy wydatek może dość solidnie nadszarpnąć niejeden budżet domowy. Dlatego też wiele osób decyduje się skorzystać z możliwości jakie dają firmy ubezpieczeniowe i wybiera formę opłaty ratalnej.

System płatności ratalnej

Bardzo ważną kwestią podczas podpisywania lub przedłużania polisy jest ustalenie warunków płatności. Nie tylko cena, ale również sposób płatności – przelewem, gotówka u agenta, a także ilość rat. Firmy ubezpieczeniowe dopuszczają możliwość zapłaty w jednej, dwóch, a nawet czterech ratach, płatnych raz na kwartał. Wszystko zależy od ustaleń z daną firmą.

Ważne jest, aby kolejne raty płacone były na czas, ponieważ opóźnienia mogą wiązać się z konkretnymi konsekwencjami. Należy podkreślić, że opóźnienie zapłaty kolejnej raty nie znaczy, że firma ubezpieczeniowa zerwie Twoją umowę. W każdym razie – nie od razu. Uporczywe uchylanie się od zapłaty wcale nie jest opłacalne.

Co, jeśli nie zapłacę?

W przypadku braku płatności firma ubezpieczeniowa posiada szereg możliwości, których zadaniem jest zmotywowanie do uregulowania należności. Odsetki, to tylko jedna z możliwości. Jeśli pomimo ponagleń do zapłaty nadal nie wypełnisz swojego obowiązku, możesz zostać wpisany na listę dłużników.

Firmy ubezpieczeniowe posiadają także inne możliwości – dla niesolidnych kontrahentów rezygnują z dobrych ofert. Jeśli w dalszym ciągu chcesz korzystać ze zniżek i rabatów – opłacaj kolejne raty na czas.

 

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/