Ubezpieczenia

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Czy możesz zaufać kumplowi, który zasugeruje ubezpieczyciela, twierdząc, że ubezpieczył tam swój samochód za bardzo niską cenę? Weź pod uwagę, że nie musisz otrzymywać tych samych dobrych cen. Jakie czynniki wpływają na koszt ubezpieczenia samochodu? Jakie kwoty odłożyć dla siebie? Czy można w jakiś sposób wpłynąć na ich obniżenie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poradniku. Jeśli więc zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie pojazdu, czytaj dalej.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC samochodu?

Jeśli chodzi o egzekwowanie prawa, uprzedzenie oznacza uzbrojenie, zwłaszcza gdy jest to wymagane. Każda osoba posiadająca zarejestrowany samochód jest również zobowiązana do uzyskania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, często nazywanej ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Zakres tej ochrony określają przepisy, a jedyną różnicą między ofertami różnych firm jest cena.

Średnia składka z ubezpieczenia OC w maju 2021 r. wyniosła 787 zł, choć niewykluczone, że będzie znacznie tańsza. Najniższa składka na ubezpieczenie OC ustalona przez użytkownika naszego kalkulatora to po prostu 200 zł! Z drugiej strony są tacy, którzy płacą znacznie więcej (patrz paragraf dotyczący młodych kierowców). Co powoduje takie dysproporcje?

Oblicz najniższe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla swojego samochodu.

Jakie czynniki wpływają na wielkość ochrony OC?

Jak to możliwe, że ta sama osoba płaci 480 zł za ubezpieczenie OC u jednego ubezpieczyciela, a musi zapłacić 950 zł u innego, mimo że dane osobowe i samochodowe pozostają takie same? Przy ustalaniu składki z tytułu odpowiedzialności cywilnej każdy ubezpieczyciel bierze pod uwagę szereg kryteriów, z których każdemu przypisuje się inną wagę. Istnieje jednak kilka wspólnych aspektów, które dotyczą każdej firmy ubezpieczeniowej.

Charakterystyka samochodu a koszt ubezpieczenia OC

Charakterystyki auta takie jak rok produkcji, co pozwala na przewidzenie stanu technicznego pojazdu, pojemność silnika, co pozwala na przewidzenie prawdopodobieństwa jazdy z większą prędkością i tym samym niebezpiecznego wypadku, czy marka i model – niektóre samochody statystycznie częściej uczestniczą w stłuczkach i wypadkach – wpływają również na cenę ubezpieczenia OC.

Specjalista Mubi służy radą.

Najniższe średnie składki na ubezpieczenia OC w maju płacili właściciele samochodów Isuzu, Daihatsu i Dacia, przy czym składki wyniosły odpowiednio 578 zł, 586 zł i 590 zł. Samochody Rolls-Royce kosztowały średnio 1460 zł, Lamborghini 1424 zł, a Bentley średnio 1137 zł. Warto zauważyć, że Lexus, który do niedawna był uważany za jedną z najdroższych marek ubezpieczeń samochodowych, jest obecnie dopiero 12. najdroższą marką.

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/